0

Údržba obuvi

Naším cílem je co největší spokojenost zákazníka, a proto si Vás dovolujeme upozornit na několik skutečností a poradit Vám, jak se zakoupeným zbožím zacházet.

  • obuv je nutné střídat, zejména v deštivém počasí nebo při zvýšené potivosti nohou
  • sledovat průběžně stav obuvi a v případě opotřebení zajišťovat opravu
  • při obouvání uzavřených střihů používat lžíci, aby se předešlo deformaci opatků
  • obuv vybavenou uzavíracími prostředky (šněrovadla, zdrhovadla, přezky) obouvat při povolení těchto prostředků
  • chránit obuv před promáčením, chemikáliemi a ostrými předměty
  • v případě, že obuv promokne, nevysušovat ji v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů, aby nedošlo k jejímu poškození. Používat odpovídající napínáky nebo ji vycpat novinovým papírem a nechat ji dobře vyschnout při pokojové teplotě
  • je nutné počítat s tím, že při zvýšené potivosti nohou nebo při provlhnutí obuvi může dojít k částečnému zapouštění barvy usňových podšívek
  • obuv z přírodní usně vykazuje přírodní vzhled, proto drobné barevné odlišnosti nebo drobné defekty líce jsou charakteristickými znaky usně
  • obuv, která nebude delší čas používána, ošetřit, vyztužit napínáky a uložit na suchém místě

Obuv pravidelně ošetřujte vhodnými čistícími a konzervačními přípravky. Nezapomeňte, že pravidelným používáním těchto prostředků docílíte prodloužení životnosti zboží. Proto Vám doporučujeme následující návod k ošetřování obuvi vyrobené z těchto druhů svrškových materiálů.

Obuv se svrškem z usně (kůže)

Materiál již před prvním použitím chraňte impregnací. Ušpiněnou obuv po okartáčování setřete mírně vlhkým hadříkem, nechte dobře vyschnout při pokojové teplotě a nakrémujte krémem v příslušném odstínu, doleštění proveďte vhodným kartáčkem. Častým používání samoleštících krémů bez kombinování s běžnými konzervačními krémy může dojít k poškození lícové úpravy usně. Držte se zásady, že kvalitnější obuv vyžaduje kvalitnější přípravek.

Obuv se svrškem z vlasových materiálů (velur)

Po vysušení očistěte od nečistot jemným silonovým nebo pryžovým kartáčkem. Při větším opotřebení povrchu můžete použít barevný nebo bezbarvý sprej na vlasové materiály. Pro impregnaci a čištění těchto materiálů používejte jen určené spreje.

Obuv se svrškem z lakových usní

Očištění proveďte vlhkým hadříkem a useň natřete krémem na lakové usně. Tuto obuv nepoužívejte pod bod mrazu. Může dojít k jejímu popraskání.

Obuv se svrškem z textilních materiálů

Obuv očistěte za sucha jemným silonovým kartáčkem, pro impregnaci použijte neutrální sprej vhodný pro tyto materiály.

Obuv vyrobená z plastů a poromerů

Její údržba je jednoduchá. Stačí ji omýt vlhkým hadříkem a vytřít ji do sucha, při častém provlhnutí zejména v zimním období ji pravidelně vysušujte při pokojové teplotě.

Flexiko CZ s.r.o.

Kontaktní informace

Adresa

FLEXIKO CZ s.r.o.
Lhota 279
763 02 Zlín 4

Tel.: +420 577 991 142
Skype: flexiko
E-mail: info@flexiko.cz
Web: http://www.flexiko.cz

Obchod

Tel.: +420 737 361 884

E-mail: objednavky@flexiko.cz

Osobní převzetí zboží je možné pouze po předchozí telefonické domluvě.

© FLEXIKO CZ s.r.o. - flexible shoes 1992 – 2023  | worked by  W1D  | Joomla!®  | #